Menu
CZE
Infolinka +420 222 999 000
Hlava a krk

Snižuje riziko vzniku

hlasových obtíží

Důležité dodržet dávky záření na citlivé struktury

V případě ozařování nádorů v oblasti hlavy a krku je velice důležité dodržet limitní dávky záření na citlivé struktury tkání. Například pokud není dodržena například dávka na svěrače (konstriktory) hltanu, může dojít k trvalému narušení jejich funkce a tím k dlouhodobým polykacím obtížím. Při ozařování krčních uzlin, je důležité dodržet toleranční dávky na hrtan, jinak může dojít k otokům hlasivek a tím k poruše nebo až ztrátě hlasu (dysfonii). Tyto situace samozřejmě nepříznivě ovlivní kvalitu života pacienta.

Minimalizuje riziko vzniku polykacích obtíží

Velká výhoda protonové terapie spočívá v tom, že šetří zdravé tkáně a orgány, které se nacházejí v okolí nádoru. V případě nádorů hlavy a krku tak snižuje riziko vzniku závažných polykacích obtíží. U většiny pacientů protonová léčba nevyžaduje zavedení sondy k výživě, tzv. PEG. Jedná se o trubičku, která je zavedená do žaludku přes břišní stěnu a slouží k podávání potravy a tekutin.

Protonový paprsek snižuje nežádoucí účinky

Protonová terapie umožňuje díky fyzikálním vlastnostem protonů, zaměřit protonový paprsek pouze do cílové oblasti, do nádoru a významně tím redukovat ozáření okolí nádoru. Díky tomu je maximálně sníženo riziko vzniku nežádoucích účinků léčby a to jak těch akutních, tak i těch pozdních.

Chcete více informací o léčbě nádorů hlavy a krku?

‹ Zpět

Hlava a krk

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů