Menu
CZE
Infolinka +420 222 999 000
Hlava a krk

Snižuje poškození

očí a sluchu

Protonová terapie umožňuje aplikovat vyšší dávky

Protonová terapie, zejména pak technika tužkového skenování, umožňuje aplikovat vyšší dávky záření přímo do nádoru a zároveň tak dokáže ochránit zdravé tkáně v jeho okolí. Proto je tato technika vysoce přínosná zejména pro komplikované nádory hlavy a krku.

Nesporné úspěchy v léčbě nádorů hlavy a krku

Díky protonové léčbě dosahují lékaři významných úspěchů v léčbě nádorů hlavy a krku. Stejně jako u jiných nádorů i zde platí pravidlo, že čím dříve je nádor rozpoznán, tím vyšší bude úspěšnost léčby a menší riziko vzniku komplikací po léčbě. Nežádoucí účinky ozařování komplikují pacientům jak samotný průběh léčby, tak i následnou kvalitu života v období po ukončení léčby. Protonová terapie umožňuje snížit rizika vzniku těchto nežádoucích účinků.

Protony snižují riziko poruch sluchu a zraku

Protonová léčba minimalizuje riziko vzniku poruch sluchu i zraku, protože protony umožňují výrazně snížit nežádoucí ozáření mimo nádor v oblasti vnitřního ucha a očních nervů. Minimalizuje se proto riziko vzniku šedého zákalu, onemocnění oční sítnice nebo ztráta sluchu ve vysokých frekvencích. Protony také umožňují dodat potřebnou dávku záření i do oblastí v blízkosti oka nebo mozkového kmene, kde bývá u běžné fotonové terapie obtížené dodržet limitní dávky a kde fotonová léčba vyžaduje snížení celkové dávky záření na tuto oblast. Tím se však zároveň snižuje léčebný efekt, protože od nádoru se nedostane potřebná dávka záření pro jeho zničení.

Chcete více informací o léčbě nádorů hlavy a krku?

‹ Zpět

Hlava a krk

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů