Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Hlava a krk

Rady a informace

O LÉČBĚ NÁDORŮ HLAVY A KRKU

Nádory v oblasti hlavy a krku se podle odborníků řadí mezi ty diagnózy, u kterých je přínos protonové terapie velmi vysoký. Důvodem jsou významně nižší dávky záření aplikované na zdravé tkáně a orgány v okolí nádorového ložiska. Proto je u nás i ve světě stále větší počet pacientů s tímto typem rakoviny léčen protonovou terapií.

Výhodou protonové terapie je minimalizace ozáření okolí nádoru a s tím související nižší riziko výskytu vedlejších nežádoucích účinků. Léčba protony, tedy technika tužkového skenování, umožňuje aplikovat vyšší dávky záření přímo do nádoru a zároveň tuto dávku lépe ohraničit a snížit tak ozáření zdravých tkání. Pacienti s pokročilým onemocněním vykazují nejvyšší riziko vzniku akutních i pozdních poradiačních komplikací.

Cílem léčby rakoviny je dopravit potřebnou dávku záření do nádoru (100 %). Stejně důležité je však neozářit přilehlé okolí nádoru. Tento předpoklad splňuje protonová léčba, která chrání oči, mozkový kmen, slinné žlázy a další důležité orgány.

Koordinátorky léčby z Protonového centra jsou připraveny odpovědět na jakékoliv dotazy, které se budou týkat léčby rakoviny protonovou terapií. Zároveň vám poradí, jak se objednat na bezplatné vstupní vyšetření nebo co všechno potřebujete mít k dispozici. Volejte pražské Protonové centrum: 222 999 000 nebo nás kontaktujte prostřednictvím formuláře.

Odborný článek na téma Rakovina Hlavy a krku


Další informace o protonové léčbě, jaké jsou její výhody a pro koho je léčba vhodná vám ochotně sdělí koordinátorky léčby Protonového centra na čísle: 222 999 000 nebo využijte kontaktní formulář.

Chcete více informací o léčbě nádorů hlavy a krku?

‹ Zpět

Hlava a krk

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde