Informace pacientům týkající sešíření nákazy
koronaviru (COVID-19) v ČR.
Hlava a krk

Co vás čeká na cestě za léčbou

Průvodce procesem léčby

Provedeme vás protonovou léčbou

Nabízíme vám možnost setkání s našimi lékaři, kteří mají dlouholeté zkušenosti v léčbě nádorových onemocnění. Odborníci vám odpoví na jakékoliv vaše otázky, které se budou týkat různých léčebných metod, které mohou být využity v případě vaší diagnózy. Vysvětlí vám výhody a nevýhody jednotlivých metod. V případě, že vaše diagnóza bude vhodná pro protonovou terapii, vás budou naši lékaři provázet celým procesem léčby společně s dalšími odborníky. Naše koordinátorky i další odborníci jsou vám k dispozici od prvního kontaktu až po ukončení terapie v Protonovém centru na telefonním čísle +420 222 998 989.

Jak protonová léčba rakoviny probíhá?

Pro úspěšnou léčbu rakoviny je podstatnou součástí její precizní naplánování. Nejprve absolvujete vstupní a diagnostické vyšetření. Následně připraví odborný tým Protonového centra ozařovací plán, který bude uzpůsoben vašim individuálním požadavkům a potřebám. Protonová léčba je ambulantní, ozařování bude probíhat v přesně stanovených dnech a konkrétních hodinách. Proces ozařování protonovým paprskem trvá pouze několik minut. V Protonovém centru během jedné terapie strávíte asi hodinu a to včetně konzultace, přípravy i ozařování.


Vstupní vyšetření

Vstupní bezplatné vyšetření

Vstupní vyšetření je zdarma a je nezbytným předpokladem pro rozhodnutí, zda je protonová léčba vhodná pro vaši diagnózu. Při vstupní konzultaci odborníci Protonového centra posoudí váš zdravotní stav, vaši diagnózu i stadium onemocnění a rozhodnou, zda tato technologie může být ve vašem případě využita. Důležité je reagovat rychle. Termín bezplatného vstupního vyšetření si můžete domluvit s našimi koordinátorkami na telefonním čísle +420 222 998 989 nebo nás kontaktovat prostřednictvím formuláře.

Diagnostika

Diagnostika

Přesná diagnostická vyšetření jsou důležitou součástí přípravy individuálního ozařovacího plánu protonovým paprskem. V Protonovém centru využíváme tu nejmodernější diagnostiku v podobě:

Plánování

Plánování

Klíčovým a zásadním pro úspěch protonové léčby rakoviny je její přesné plánování. Díky provedeným diagnostickým vyšetřením je nádor přesně lokalizován. Protonový paprsek tak může zacílit pouze do nádoru a ozáření okolních zdravých tkání je výrazně sníženo. Tak se zvýší účinnost protonové terapie a minimalizují se vedlejší nežádoucí účinky. Ozařovací plán, který je připraven pro každého pacienta na míru, je zhotoven během 3 až 5 dnů.

Léčba

Léčba

Protonová léčba rakoviny probíhá ambulantně, bez nutnosti hospitalizace. Do Protonového centra docházíte pravidelně na jednotlivé terapie. Při každé návštěvě se uskuteční nezbytná kontrola ozařovacích plánů, vaší polohy a ostatních údajů, podle kterých se celý proces záření řídí. Konzultace s lékařem Protonového centra se uskuteční alespoň jednou týdně, na kterém projednáte váš aktuální zdravotní stav a dosavadní průběh léčby.

Chcete více informací o léčbě nádorů hlavy a krku?

‹ Zpět

Hlava a krk

Kontaktní formulář

Objednejte se na konzultaci léčby
Souhlasím se zpracováním údajů
Více informací o o souborech cookies naleznete zde